W lipcu malujemy w ramach projektu "Global Rights, Europeans Acting Together – GREAT”. Prace, które powstają, są częścią ogólnopolskiej trasy graffiti dotyczącej braku dostępu do odpowiedniej edukacji w Tybecie.

W październiku prezydent Warszawy w towarzystwie przedstawicieli władz miasta, Zarządu Dróg Miejskich, działaczy społecznych, Społeczności Tybetańskiej, odsłania tablicę poświęconą bohaterom powstania tybetańskiego 1959. Jego Świątobliwość Dalajlama pisze w specjalnym przesłaniu na otwarcie Ronda: "Jestem poruszony informacją o otwarciu w Warszawie „Ronda Tybetu” upamiętniającego wydarzenia z 10 marca 1059 roku w Lhasie oraz przyznaniu mi wyróżnienia Honorowego Obywatela Warszawy."

Postrzegam otwarcie tego ronda jako uznanie dla tybetańskich pokojowych i sprawiedliwych zmagań oraz naszych starań o uzyskanie prawdziwej autonomii dla narodu tybetańskiego w granicach konstytucji Chińskiej Republiki Ludowej.

Głęboko doceniam te dalsze gesty solidarności i poparcia dla nas okazywane przez mieszkańców i władze Warszawy. Ustanowienie nazwy „Rondo Tybetu” jest kolejnym wyrazem łączącym miasto Warszawę z narodem tybetańskim.

Tak jak powiedziałem podczas mojej ostatniej wizyty w Polsce oraz w Warszawie rok wcześniej, zawsze podziwiałem ducha oraz niezmierną determinację okazywaną przez Polaków bez względu na liczne trudności jakich doświadczaliście.

21 października 2010

Dalai LamaGalerię prowadzą

Galerię wspierają